Oprawa okolic oczu jest szeregiem czynności, które mają na celu podkreślenie i wydobycie wyrazistości spojrzenia. Obejmuje zabiegi takie jak regulacja i henna brwi, henna lub stylizacja rzęs, lifting rzęs. Innymi słowy, oprawa okolic oczu obejmuje zadbanie o wygląd i kondycję brwi oraz rzęs, co uwydatnia urok spojrzenia.

Oprawa okolic oczu

Na czym polega oprawa okolic oczu?

Jak wspomniano we wstępie, oprawa okolic oczu polega na wykonaniu wybranych zabiegów dotyczących brwi i rzęs:

  • regulacja brwi;
  • henna brwi i/lub rzęs;
  • stylizacja rzęs;
  • lifting rzęs.

Regulacja brwi

Istnieje wiele metod regulacji brwi. Najdokładniejszą z technik jest użycie pęsety i wyrywanie nią pojedynczych włosków. Dzięki temu możemy nadać brwiom kształt jaki tylko chcemy. Jest on dopasowywany indywidualnie do kształtu twarzy i rozmieszczenia oczu. Błędem jest więc szablonowa depilacja brwi, która jednym klientkom pasuje, innym zaś niekoniecznie.

Henna brwi i rzęs

Henna brwi i rzęs to tani i bezpieczny sposób naturalnego przyciemniania tych części twarzy. W rzeczywistości henna to produkt powstały z ususzenia i rozdrobnienia liści lawsonii bezbronnej. Po odpowiedniej aplikacji na brwi czy rzęsy, efekt utrzymuje się nawet do 4 tygodni. Nie trzeba wówczas martwić się o tuszowanie rzęs czy podkreślanie brwi kredką.

Stylizacja rzęs

Stylizacja rzęs jest coraz popularniejszym zabiegiem wśród kobiet. Polega na doklejeniu pojedynczych, sztucznych rzęs do rzęs naturalnych. Do każdej jednej rzęsy dokleja się jedną sztuczną – wówczas mówimy o metodzie 1:1. Jeśli chcemy dokleić większą ilość syntetycznych rzęs do jednej naturalnej, mówimy kolejno o metodach 2:1, 3:1 itd. Efekty utrzymują się do miesiąca, średnio co 4 tygodnie należy udać się na uzupełnienie. Stylizacja rzęs jest bezpieczna i gwarantuje efekt długich, gęstych i podkręconych rzęs.

Lifting rzęs

Lifting rzęs opisuje zabieg podkręcenia i podniesienia rzęs, bez doczepiania do nich rzęs syntetycznych. Zapewnia trwały i naturalny efekt. Lifting rzęs wybierany jest najczęściej przez posiadaczki prostych, cienkich rzęs, które trudno podkręcić standardową zalotką. Zabieg polega na nałożeniu na rzęsy preparatu, dzięki któremu będzie można nadać im wybrany kształt. Następnie na górną powiekę nakładamy wałeczek, który podtrzymuje podkręcone rzęsy. W tej pozycji całość utrwalamy i na końcu nawilżamy.

Dlaczego warto zadbać o oprawę oczu?

Oczy są elementem twarzy i całego ciała docenianym już od starożytności. Jeszcze przed naszą erą kobiety różnymi sposobami podkreślały swoje spojrzenie – i nie bez powodu. Współcześnie mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. To one w pierwszej kolejności przykuwają spojrzenie innych, a spoglądając w nie często można domyślić się nastroju ich posiadacza.

Oprawa okolic oczu dobrana indywidualnie do klientki podkreśli spojrzenie i nada wyraz całej twarzy. Z pewnością wpłynie to na samoocenę i pewność siebie, a to z kolei przyczyni się do lepszego samopoczucia. Pewność siebie zaowocuje w kontaktach międzyludzkich i dokonywaniu różnego rodzaju decyzji.

O czym należy pamiętać?

Żaden zabieg nie będzie w pełni skuteczny, jeśli nie zadbamy o skórę wokół oczu. Przede wszystkim należy się odpowiednio wysypiać, aby uniknąć obecności worków pod oczami. Opuchnięte, podkrążone oczy zburzą efekt każdego zabiegu dotyczącego oprawy okolic oczu. Aby zachować piękne spojrzenie warto nie tylko spać wystarczającą ilość czasu, ale także zdrowo się odżywiać (produkty bogate w witaminy z grupy B, witaminę E, koenzym Q10 i kolagen) i co jakiś czas wykonywać masaż okolic oczu.

Umów wizytę w Beauty Factory

Bibliografia

  1. Padlewska K., Medycyna estetyczna i kosmetologia, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2014.
  2. Sobolewska E., Godlewska R., Michalski J., Praktyczna kosmetologia krok po kroku. Dłonie i paznokcie, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2020.
  3. Kołodziejczak A., Kosmetologia, tom 1, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2019.
  4. Górska A., Graboś A., Kozar D., Prejsnar-Wiśniewska R., Sadlik E., Wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp.